Kurzové sázení

V dnešní době si můžete obstarat trochu napětí a vzrušení u sázek poměrně snadno, registrovat se u sázkové kanceláře je otázka chvilky. Přes internet a diskrétně nebo s partou přátel na pobočce, protože i pouhý pětikorunový tiket může znamenat výhru v řádu tisíců. Díky kurzům hned vidíte, kdo je favorit a kdo vyhraje pravděpodobně jen s přispěním shůry. Pokud si vsadíte na více zápasů, kurzy se vzájemně násobí a můžete se dostat až k opravdu zajímavým číslům. Kdo má dobrý přehled o sportu, vydělá částky, o jakých se mnohým ani nesnilo. A o čem dalším je kurzové sázení?

Když se řekne kurzové sázení, mnohým okamžitě vyletí adrenalin

Vidět, že jste se trefili a útočník New Yorku Rangers vstřelil hattrick, to je rozhodně okamžik, na který se nezapomíná. Zvláště pokud přinese i zajímavý zisk, o který tu přeci jde – není to jen hra pro radost, ale i pro peníze, samozřejmě. Co všechno dokáže ovlivnit kurz? Za prvé, stanovuje jej specialista, takzvaný bookmaker. Ten se v jednotlivých sportech výborně orientuje a dokáže odhadnout, jak se věcí aktuálně mají. S kurzem přitom dokáže zahýbat leccos, je to třeba…

  • Aktuální forma týmu. Pokud stále prohrává, kurz stoupá a samozřejmě to jde i naopak.
  • Pověst útoku nebo kvalita brankáře. Každá opora je důležitá, když se zraní, kurz jde nahoru.
  • Místo, kde se zrovna hraje. Doma se vždy hraje lépe, venkovní arény hráčům nesvědčí.
  • Aktuální počasí. Jistě, nejen fotbal totiž ovlivní, zda zrovna fouká prudký vítr nebo hustě prší.

Samozřejmě, faktorů, které mohou rozhodnutí bookmakera ovlivnit, je rozhodně ještě o něco více. Tyto jsou však nejzákladnější, zahýbou s kurzy takříkajíc nejvíce. Kurzy se vypisují v několika různých formátech, evropští sázkaři znají většinou desetinný, jinde je tradicí zlomkový nebo asijský handicap a podobně. Desetinný je velmi jednoduchý – tři ku jedné na gól vybraného hokejového útočníka, pokud se trefí, násobí se vklad touto hodnotou. Jsou sázkaři, kteří si udělali ze svého koníčku doslova zaměstnání, ti ale tvoří jen velmi malé promile celkového počtu sázejících. Je mnoho těch, kdo sázejí příležitostně nebo jen tak pro zábavu a spíše v konečném součtu mírně prodělávají.

Na co všechno se může sázet? Příležitostí jsou tisíce

Kurzové sázení je prostě světem, ve kterém se budete cítit jako ryba ve vodě, stačí jen mít v oblibě trochu rizika. Sázet se dá na fotbal, hokej nebo tenis a další populární sporty, nechybí třeba basketbal, golf, volejbal, snooker a desítky dalších. Samozřejmě to není zdaleka vše, protože existují i společenské sázky – volby, ekonomické události, udílení filmových cen a tak podobně. Nejde jen o vítěze, ale třeba také střelce branek, i ti mohou být v sázkařském portfoliu důležití.