tenisový turnaj wimbledon 2018

Sázení na Wimbledon

Je to snad těžké, sázet na tenis? Jistě, jak se to vezme, tato otázka má hned dvě odpovědi. V případě WTA to těžké je, protože u žen dochází často k velkým překvapením, v rámci ATP Tour ale k senzacím moc často nedochází. Každopádně, Wimbledon vždy na začátku letních prázdnin školou povinných dětí zajímá spoustu lidí a není to jen kvůli jahodovým pohárům, které si labužnicky vychutnávají i hráči a hráčky.

Sázení na Wimbledon je velkým svátkem, tenisová sezona zde vrcholí

V minulé sezoně zde triumfovali Roger Federer a Garbiňe Muguruzaová. Zatímco švýcarský veterán byl velkým favoritem, když šel do turnaje jako třetí nasazený, Španělka byla mezi nasazenými ženami až čtrnáctá, dokonce daleko za Světlanou Kuzněcovovou nebo Simonou Halepovou, které se probojovaly jen do čtvrtfinále. Ve finále si pak už španělská hráčka poradila poměrně nečekaně s Venus Williamsovou 7:5 a 6:0. Do semifinále turnaje se dokázal probít Tomáš Berdych, nicméně Roger Federer už byl nad jeho síly – ve třech setech se ale dvakrát hrál tie-break a v jednom zvítězil Švýcar 6:4. Dá se tedy směle prohlásit, že šlo o porážku se ctí. Když se řekne sázení na Wimbledon, zkuste Federera, Nadala nebo Djokoviče a máte výhru jistou? Tak to už určitě neplatí, někdejší srbská hvězda má velké problémy a uprostřed kariéry rozhodně nedosahuje svých bývalých kvalit.

Tenis přináší hodně překvapení, letos zaujal hlavně Gilles Müller, šestnáctý nasazený Lucemburčan skončil ve čtvrtfinále. V jinak velmi vyrovnaném mužském deblu je podobný výsledek poměrně senzací. Velice senzační jsou i návštěvy, v roce 2016 zavítalo na dvorce Wimbledonu na půl milionu diváků a turnaj s dotací přes třicet milionů liber hraný na trávě tak dosáhl rekordu v návštěvnosti. Kolik lidí pak sledovalo napjatě u televizních obrazovek své miláčky, to už tak přesně nespočítáme, ale určitě jde o mnoho milionů…

S Wimbledonem se pojí i řada různých zajímavých tradic

Už více než třicet let je na Wimbledonu tradice, která vybídne oba vítěze dvouher ke společné večeři a vystoupení na tanečním parketu. Nakonec, první ročník tohoto turnaje se konal už v roce 1877, což z něj dělá vůbec nejstarší svého druhu na světě. Dřevěné šatny a bílé oblečení, vše bez reklam a podle tradice, doslova radost pohledět. Sázky na Wimbledon jsou o napětí a vzrušení, které se týká snad každého tenisového fandy. Zkrátka a dobře, kdo nemá rád Wimbledon, možná nemá rád ani tenis jako takový. A řekněte, nebyla by to škoda, neobdivovat světové legendy, které dodnes hrají na světových tenisových dvorcích? Ať už jde o Nadala, Federera, Djokoviče nebo sestry Williamsovy, každý si přijde na své!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..