Nadal – Djoković, to je skutečně souboj na ostří nože

Tenisová historie zná spoustu zajímavých duelů, ale v poslední generaci se nám nabízí hlavně dva z nich. V obou je aktérem srbský matador Novak Djoković, v jednom z nich si zahraje proti španělskému vyzyvateli Rafaelu Nadalovi, v tom druhém se utká s Rogerem Federerem. Jak úspěšně vlastně vychází ze vzájemného měření sil právě s prvním z jmenovaných? Série už napočítala 55 střetnutí a Novak Djoković je ve vedení 29:26, přičemž pokud šlo o finálové duely, opět vede srbský tenista v poměru 15:11.

Novak Djoković

Rivalita je obrovská, Djoković je jen o rok mladší

Jsou podobně staří, mají stále obrovské množství sil a mohou ve svých kláních jen pokračovat, samozřejmě k potěše všech diváků na kurtu. Pamětníci si jistě vybaví, že vůbec první měření sil Nadal – Djoković se událo v roce 2006 na French Open, tehdy zvítězil ve čtvrtfinále španělský tenista. První vítězství srbského hráče přišlo ve čtvrtfinále Miami Open v následujícím roce, ale je pravda, že zpočátku šlo spíše o výjimku potvrzující pravidlo. Vítězil hlavně Nadal, i když poslední sezony dokazují, že i Novak umí svého soupeře hodně potrápit. Semifinále Wimbledonu 2018 a finále Australian Open 2019, přesně zde totiž ovládl hřiště v duelu Nadal – Djoković druhý z jmenovaných borců.

Rafael Nadal

Historické statistiky o obou velikánech

Věděli jste, že souboje Nadal – Djoković jsou něčím opravdu výjimečné? Jen dva hráči světové špičky si proti sobě zahráli pětapadesátkrát, jen dva hráli sedmadvacet různých finále. Nejdelší finále grandslamové historie – Australian Open v roce 2012 – se hrál 5 hodin a 53 minut jen díky špičkové fyzičce obou těchto hráčů. A mimochodem, panování tria Nadal, Djoković, Federer na prvním grandslamu sezony přerušili v posledních letech pouze dva lidé – Marat Safin v roce 2005 a Stan Wawrinka v roce 2014. Co více ještě dodávat? Tahle trojice je zkrátka famózní!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..