Sázková Kancelář

Srovnání kanceláří, Bonusy, AKCE

Money – Bankroll management

Pro to, aby byl sázkař úspěšný, nemusí umět jenom hledat výhodné sázky, ale musí mít pevně stanovené pravidla ke svému bankrollu – tedy k penězům, které má na sázení určené. Správa bankrollu je nejpodceňovanější aspekt sázkařů, je ale jedním z nejvýznamnějších. Pokud jste tedy našli zajímavý kurz na zápas, nastává otázka, za kolik si tiket podat?

Za kolik tiket vsadit

Sázka konstantního procenta

Sázkaři mají na výběr z několika různých strategií. Tou nejrozšířenější a nejčastěji používanou (pokud se sázkař rozhodne pro bankroll management) je sázka konstantního procenta z výše bankrollu. Toto pravidlo mj. říká, že sázkař by neměl vsadit na jednu sázku více, než je 5% jeho bankrollu. Toto pravidlo se však velmi podceňuje a sázkaři ho většinou nedodržují buď vůbec nebo velmi sporadicky. Hlavně pro začínající, resp. méně majetné sázkaře (pro ty, kteří začínají s opravdu malým bankrollem), může být toto pravidlo ze začátku frustrující a proto ho přestanou používat (a nebo vůbec nazačnou).

Tato strategie však nebere v potaz value sázky. Je těžké vsadit stejné procento bank rollu na favorita v kurzu 1,48 a nebo outsidera v kurzku 5,40, byť by se v obou případech jednalo o value sázku.

Zohlednění kurzů

Tato strategie, na rozdíl od strategie konstantního procenta bere v potaz výši kurzů. Např. u tipsportu jste si vložili 10 000,- abyste dosáhli bonusu. 5% je tedy 500 Kč. Pokud vsadíte na zápas s kurzem 2,00, sázka 500 Kč. odpovídá. Pokud ale najdete výhodný kurz na outsidera s kurzem 7, měli byste vsadit částku nižší.

(10 000 Kč * 0,05) / (7,0 – 1)=  83,33 Kč. V tomto případě byste na takovou sázku měli vsadit cca 80 Korun.

Toto pravidlo uplaťnujeme zejména, pokud jsme našli zajímavý kurz na outsidera. Pokud bychom chtěli vsadit zápas na favorita s kurzem 1,2, výpočet by vypadal takto.

(10 000 Kč * 0,05) / (1,20 – 1) = 2500

Vsadili bychom čtvrtinu svého bankrollu na jeden zápas. Dobrý sázkař takové rozhodnutí ale nikdy neudělá.

Jednotkový systém (Systém důvěry k tipům)

Jednotkový systém je mezi sázkaři čím dál více oblíbený. Jedná se o stupnici důvěry k tipům.

Tato stupnice vypadá následovně:

1/10 – Velmi nízká důvěra. Tip, na který sázíme jenom díky velmi vysokému kurzu.

2/10 – Nízká důvěra. Tip, na který sázíme jenom díky vyššímu kurzu, velmi malý vklad.

3/10 – Nižší důvěra. Sázka s malým vkladem.

4/10 – Průměrná důvěra, sázka s menším vkladem.

5/10 – Průměrná až vyšší důvěra.

6/10 – Vyšší důvěra, několik tipů denně.

7/10 – Velmi vysoká důvěra, může být několikrát do měsíce.

8/10 – Téměř maximální důvěra, máte podložené informace a znáte důležité okolnosti, k takovému tipu se můžete dostat několikrát za rok.

9/10 – Téměř neprůstřelný tip, maximální důvěra, k takovému tipu se jako sázkař dostanete například jednou za rok.

10/10 – Neexistuje, přece jen je to sport a může se v něm stát kdykoliv… cokoliv.

Ke každému stupni si můžeme přiřadit, kolik procent chceme na tyto jednotky vsadit. Např. na sázky do 3/10 nevsadíme více než 1%, od 3/10 do 6/10 vsadíme od 2 – 4% a na sázky 7/10 a výše vsadíme celých 5% našeho bankrollu.