Sázková Kancelář

Srovnání kanceláří, Bonusy, AKCE

Jak fungují sázkové kanceláře a jak je porazit?

Vysvětlení férového kurzu na příkladu

Férový kurz se nejlépe vysvětluje na příkladu hodu mincí, kde jedna strana mince představuje panu a druhá strana orla. To, že padne hrana, vůbec nebereme v potaz (pokud by hrana padla, hází se mincí znovu – neexistuje remíza a dělení vkladu).

Šance na panu i orla je tedy shodně 50%. Pokud je pravděpodobnost kterékoliv situace 50%, měla by se rovnat kurzu 2,00.

Příklad

Představme si takovou hru, kde by si dva sázkaři vsadili právě na hod mincí. První by si vsadil 500 Kč na panu a druhý 500 Kč na orla.  Při férovém kurzu by sázková kancelář vypsala na tuto příležitost kurz 2,00 a jeden z hráčů by vyhrál soupeřových 500 Kč.  Zisk sázkové kanceláře by v takovémto případě byl 0.

Jenomže sázková kancelář, jakožto komerční společnost, potřebuje generovat zisk. Proto sázková kancelář nikdy nevypíše sázku, kde je pravděpodobnost události 50% (např. tenisové utkání kde jsou šance obou tenistů naprosto vyrovnané) s kurzem 2,00. Kurz se bude pohybovat mezi 1,8 – 1,94 v závislosti na sázkové kanceláři.

Vraťme se k našemu příkladu s hodem mincí a sázce dvou hráčů. Opět si jeden z hráčů vsadí 500 Kč na panu a druhý hráč si vsadí 500 Kč na orla. Sázková kancelář nyní ale nevypíše férový kurz na výhru 2,00 ale jen 1,8. Tzn., že vítěz hodu nevyhraje 500 Kč jako v prvním příkladu, ale jen 400 Kč. Rozdíl 100 Kč je zisk sázkové kanceláře. Tento rozdíl kurzu sázkové kanceláře od férového kurzu (v našem případě 0,1) se nazývá vig nebo také juice.

Čím je vig menší, tím lépe pro sázkaře. Nejmenší vig se pohybuje u sázkových kanceláří okolo 0,05. To znamená, že na příležitost se stejnou pravděpodobností sázková kancelář vypíše kurz 1,95.

Jak porazit sázkovou kancelář

Pokud chceme porazit sázkovou kancelář, musíme porazit její vig, nebo chcete-li marži. Je třeba tedy vybírat takové sporty a strategii, kde získáme převahu nad sázkovou kanceláří a jejími bookmakery.

Sázení bez sázkové kanceláře

Podávat sázky lze také bez sázkových kanceláří. V takovém případě se sázky podávají přes sázkové burzy Betfair nebo v poslední době velmi populární Betdaq. Tyto weby fungují jako burzy kurzů, v níž se každý sázející může stát také bookmakerem a nabízet tak své vlastní kurzy. Hladina kurzů je tak tvořena samotnými sázkaři a proto bývá vyšší, protože v ní nefiguruje již zmiňovaný vig.

Tyto burzy vybírají pouze malou provizi, od 2% do 5%. Tato provize může nápadně připomínat marži sázkové kanceláře, ale i přes tuto provizi jsou kurzy na burzách vyšší, než ty, které nabízí sázkové kanceláře.

Kde sázet

První otázka, kterou obvykle dostávám, zní: „Jak mám, sázet abych vyhrál?“ To je to, co zajímá každého a také je to důvod, proč jsem byl osloven, abych začátečníkům vysvětlil základy (úspěšného) sázení a těm zkušeným připomněl pár triků, které už možná zapomněli.

Proto jsem se rozhodl začít odpovědí na podobnou otázku – KDE SÁZET.

Protože doufám, že se z Vás stanou úspěšní sázkaři, dopředu Vás budu varovat, před některými sázkovkami. Jak se nechal slyšet oblíbený maskot sázkařů – Míša Hanák z Fortuny – Sázková kancelář není charita a nemá zájem sponzorovat úspěšné. Více o tom, jak mě české sázkovky zařízly zde. Budeme-li vycházet z platné legislativy, potom nezbyde než vynechat všechny zahraniční SK. Pokud žijete jinde, kde máte volný přístup ke všem SK, potom doporučuji pinnacle spor (odkaz + více zde a bet365 (odkaz + véce zde).

Pinnacle je pro profi sázkaře, 365 je ideální pro rekreační. (dělení doplnit)

Na českém trhu není moc velký výběr. Když se to doplní o nekompetentní dohled MF, potom mohou místní SK obírat způsoby, které nemají v Civilizované Evropě obdoby.

Kde tedy nesázet:

SYNOTTIP – Pokud budete úspěšní, můžete mít problém s výběrem peněz.

FORTUNA – Kdysi leader trhu, který místy jeden ze svých majitelů prohlašoval, že KS je fér, protože zde hraje roli pouze zkušenost sázejícího a bookmakera. Nenaleťte na tento marketingový trik. Když budete úspěšní, sníží Vám brutálně limity (třeba sázku z 5 000,- přijmou jen za 5,-), potom Vám přestanou brát sázky úplně. Odvolání neexistuje, protože se vždy zaštítí citací HŘ. „Bookmaker má právo odmítnout sázku…“ Další špinavý trik, který používají, je změna kursů po zadání tiketu. Jinými slovy – Budete-li úspěšní, určitě si u fortuny nevyděláte.

CHANCE je vlastně tipsport přebarvený na černo – oranžovou. Tak proč nejít rovnou k modrým? Že historicky Chance omezovala úspěšným sázky tak, že bylo nemožné na některé příležitosti vsadit třeba jen 50 Kč.

SAZKABET – Velmi nízké sázky pro všechny profi – cca 2 000,- na tiket.

A tak mi nezbývá než doporučit tipsport (nemám za to ani korunu).

Chová se z českých SK nejprofesionálněji a má nejlepší věrnostní program pro klienty. Je zde dost soutěží pro sázkaře, berou všechny tikety (některé se déle schvalují) a kurzy které chcete vsadit, mění jen občas a navíc s upozorněním. Proto budou všechny mé aktuální tikety podávány u této SK. Stejně mi je jinde než u tipsportu neberou.