Sázková Kancelář

Srovnání kanceláří, Bonusy, AKCE

Hokejový národ miluje severoamerickou NHL, sázky na hokej lákají i fanoušky reprezentace

Když se řekne sázky na hokej, každému z nás se jistě vybaví mimořádná variabilita. Lední hokej milují všichni Češi, Kanaďané a Rusové, velmi populární je i ve Skandinávii nebo Německu, obliba vzrůstá i v zemích jako je Dánsko nebo Francie, ale také některé oblasti v rámci USA. Jmenujme například Las Vegas, kde zrovna rozjeli sezonu velmi úspěšně místní Golden Knights.

Sázet na hokej je doslova národním sportem, a to nejen v ČR

Český národní sport je bezesporu hokej, Pavel Nedvěd nebo Milan Baroš, ale i Petr Čech nebo Patrik Schick určitě s pochopením prominou. Kdo by nemiloval lední hokej, jako by nebyl. V květnu se během světového šampionátu rozsvítí v národních barvách všechny lampy, na každém autě je vlaječka, prostě celý národ šílí. Titul mistrů světa z let 2005 a 2010 je sice dávno pryč, ale zašlou slávu se pokouší obnovit úspěšní mladíci jako David Pastrňák nebo Radek Faksa. Hokejový svět však není jen o NHL, protože sázky na hokej se týkají i KHL nebo finské a švédské nejvyšší soutěže. Domácí fanoušci samozřejmě nemohou zapomenout na Tipsport extraligu a její největší hvězdy v čele s Martinem Eratem nebo Patrikem Rybárem.

Zájem o NHL překračuje každý myslitelný rozměr, fandí se nejen Čechům

Populární jsou kromě českých hokejistů v NHL i další hvězdy, jako je Sidney Crosby, Matt Duchene, Alexander Ovečkin nebo Viktor Hedman. Jmenovat bychom mohli ještě nejméně padesát hráčů, vždyť popularita některých z nich přímo atakuje světové rekordy. Trička s jejich jmenovkou vidíme ve větších městech snad každý den, takže o favoritech současné NHL jistě nemůže být ani nejmenšího sporu.

Blížící se olympiáda dává naděje evropským mužstvům, sázky na hokej dosáhnou maxima

Olympijské hry jsou jasným vrcholem čtyřletého cyklu. Kdo získá olympijský kov, nebude snad nikdy v historii zapomenut. A hodně to platí i pro hokej, ačkoliv tentokrát u toho nebudou znovu po mnoha letech hvězdy z NHL. Nedá se nic dělat, ale neznamená to, že by byla tato disciplína výrazně ochuzena. Hvězdy KHL jako Kovalčuk nebo Dacjuk, Omark a Vey představují značnou kvalitu, ctěný divák proto nepřijde o mnoho.

Jsou Američané s Kanaďany opravdu zcela bez šancí, když nepřivezou zářivé hvězdy z NHL?

Samozřejmě, americký a kanadský hokej nebude tak výrazným favoritem na medaile, z toho ale může těžit čtyřlístek týmů, které se tradičně potkávají v rámci Euro Hockey Tour. Tedy Česká republika, Finsko, Rusko a Švédsko. Bylo by proto velkým překvapením, kdyby alespoň dva z této čtveřice neobsadili medailové pozice. A co myslíte vy? Jaká bude letošní olympiáda? A překonají sázky na hokej během únorových dnů všechny rekordy?